Ndoka: Rudina Hajdari është tek pullë, i ka shpatullat e brishta për reformën zgjedhore

1570044330_iliyzeri.jpg
Nard Ndoka shpjegoi arsyen se përse është kundër faktit që opozita e re dhe Rudina Hajdari të jetë në krye të komisionit të reformës zgjedhore. "Rudina Hajdari është futur si e bija e Azem Hajdarit nuk përfaqëson opozitën, është deputete e pavarur, tek pullë dhe pa mbështetje elektorale.

Ajo mund të krijojë një parti politike, mund të jetë elita e re dhe të përmbysë këtë klasë politike apo të ndryshojë sistemin, por sot është individ i pabesueshëm dhe nuk përfaqëson asnjë parti politike dhe asnjë qytetar.

Nuk mund të marrë ajo mbi shpatullat e saj të brishta dhe të drejtojë reformën. Platforma bëhet pozitë-opozitë. Edhe nëse nuk miratohen fare këto ndryshimet zgjedhjet bëhen, por mungon vullneti politik" tha ai.


Lajmi kryesor:

Rama tha se do i votonte pa PD-LSI, Ndoka në 'Repolitix': S'kemi vërejtje për rekomandimet e OSBE-së për reformën zgjedhore


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Rritet numri i infeksioneve në klasa, Izraeli, Gjermania dhe Franca mbyllin shumë shkolla