Ndryshime në MB, Tahiri vë një
femër në krye të kabinetit të tij

Ndryshime në MB, Tahiri vë një<br />femër në krye të kabinetit të tij
Ministri i Brendshëm SajmirTahiri ka vënë një femër në krye të kabinetit të tij. Silda Anagnosti Çepe do të jetë drejtorsha re e kabinetit në Ministrinë që drejton Saimir Tahiri. Gjithashtu  janë ndryshuar dhe dy këshilltarë Nikoll Rrica dhe Bajram Yzeiri.

Sipas Ministrisë së Brendshme, largimet bëhen me qëllim rritjen e përformancës në Ministrinë e Brendshme.
         
Ja cila është drejtoresha e kabinetit në Ministrinë e Brendshme.
 
Silda Anagnosti Çepe është 38 vjeçe. Në vitin 1998 është diplomuar si juriste, në Fakultetin Juridik, Universiteti i Tiranës. Në vitin 2009 ka mbaruar masterin për Administrim Publik në Fakultetin Ekonomik, ndërsa ka dhe shumë kualifikime të tjera.
 
Që nga viti 2000 ka punuar si Këshilltare Ligjor pranë OSBE-së.  Silda Anagnosti Çepe flet tre gjuhë të huaja: anglisht, italisht dhe frëngjisht


Redaksia Online
(g.f/Shqiptarja.com)


 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 24/ Ndeshja me Poloninë, Gjasula: Luaj edhe në qendër të mbrojtjes nëse duhet! Ramadani: Dua të jem titullar, të marrim përgjegjësi

EURO 24/ Ndeshja me Poloninë, Gjasula: Luaj edhe në qendër të mbrojtjes nëse duhet! Ramadani: Dua të jem titullar, të marrim përgjegjësi