Ndryshime në qeveri, Artemis Malo emërohet zëvendësministre për Europën dhe Punët e Jashtme

Ndryshime në qeveri, Artemis Malo emërohet zëvendësministre për Europën dhe Punët e Jashtme

TIRANË- Artemis Malo është emëruar zëvendësministre për Evropën dhe Punët e Jashtme. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave.

Malo është një rikthim në këtë post, pasi ajo e ka mbajtur postin e zv.ministres së Jashtme në dy vitet e para të mandatit të dytë të qeverisë Rama. Më pas në vitin 2019, Malo u bë deputete e qarkut të Gjirokastrës duke zëvendësuar Flamur Golemin pasi ky i fundit kandidoi në zgjedhjet lokalet të 30 qershorit për bashkinë e Gjirokastrës.

Vendimi

EMËRIM NË DETYRË

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Artemis Malo emërohet zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

Vendimi

SI.E./G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tubi: 03/05/2022 17:07

    Pashe perendine din kush te me thote sa zvministra ka kjo qeveri, se ketu cdo dite emerohet nga nje i ri,paska qene thes pa fund.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Një epokë e re e luftës globale