Drejtori i Portit të Vlorës emërohet në një tjetër pozicion, 130 punonjës prej një muaji pa marrë pagën

Drejtori i Portit të Vlorës emërohet në një tjetër pozicion, 130 punonjës prej një muaji pa marrë pagën

Foto ilustruese

VLORË- 130 punonjës në Portin e Vlorës prej një muaji nuk kanë marrë pagën. Shkak për këtë janë bërë ndryshimet në këtë institucion.

Ish-drejtori i Portit, Admir Malaj tashmë mbaj një tjetër post, ndërsa Porti i Vlorës ka mbetur pa drejtues.

Shkak për mos dhënien e pagave këtë herë është bërë mosdelegimi i firmës nga ana e ish-drejtorit, për të bërë ekzekutimin e pagave. Deri sa të zgjidhet drejtori i ri i këtij institucioni punonjësit janë pa paga.

Admir Malaj ka marrë detyrën e Drejtorit Rajonal të DRSHTRR Vlorë, post që mbahej më herët nga Besnik Stefa. Ky i fundit tashmë është deleguar si Drejtor i Transportit në DPSHTRR Tiranë.

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Meri: 06/12/2022 09:10

  Nuk thon kot:nuk pyet bark ngopuri per bark pangopurin .

  Përgjigju
  • Asimi: 06/12/2022 12:17

   Barngopur dhe kokbosh.albanistan

 • Turi: 06/12/2022 01:17

  Hajde vend plere hajde dhe nuk kemi per te pare hajrin si komb

  Përgjigju
 • Peto Gjika: 06/12/2022 00:27

  Me mire pa rroga Boll kan vjedhur kusaret

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)