Në 2025 Shkodra do të jetë qyteti evropian i sportit! Benet Beci në ‘Fist of Fire’: Sporti, prioritet i bashkisë

Shkodra do të jetë qyteti evropian i sportit për vitin 2025. Lajmin e ka dhënë këtë të diel Kryetari i Bashkisë Benet Beci.

Beci foli para qytetarëve shkodranë, i pranishëm në mbylljen eventit “Fists of fire”, që e ka shndërruar pallatin në një ring boksi, për një natë të madhe sportive.

“Dua te ndaj me ju sonte nje lajm shume te mire: Ne vitin 2025 Shkodra do te jete Qyteti Europian i Sportit. Ky eshte nje premtim i mbajtur dhe ne do te punojme per ta kthyer serish Shkodren ne nje qender te madhe kampionësh”- eshte shprehur ai.

Dy ish kampionë bote në boks kanë qenë të ftuar, ndërkohë që në ringun e ngritur në pallatin e sportit të Shkodrës kanë garuar sportistët shkodranë të cilët arritur edhe rezultatet e tyre pozitive përballë pretendentëve për tituj kampion.

“Me pëlqen Shkodra. Më pëlqen atmosfera. Dua të vij prap këtu. Ishte një ndeshje e vështirë, por duhet të punojnë më shumë”, tha ish kampioni botës në Boks, Roy Jones.

Tete ndeshjet e kësaj mbrëmje kane dhuruar shume emocione. Boksierët shkodranë kanë fituar ndaj rivalëve të huaj, ndërsa Nelson Hysa ka mbrojtur titullin “WBF Intercontinental” duke triumfuar ndaj Lukas Ndafoluma.

K.M/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve