Në 4 orë jepen 39 gjoba në aksin rrugor 'Orikum-Llogara', shkeljet më të shpeshta të shoferëve

Vazhdon vendosja e gjobave për këdo që shkel rregullat e qarkullimit rrugor, duke rrezikuar jetën e përdoruesve të rrugës.

Vetëm në aksin rrugor Orikum-Llogara për afatin kohor prej 4 orësh u vendosën gjithsej 39 masa administrative.

Nga këto 36 ndëshkime kanë qenë për parakalime të gabuara, 1 për mungesë të rripit të sigurimit dhe 2 për përdorim telefoni gjatë ngarjes së makinës.

Policia është vendosur në akset kryesore rrugore me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe ndëshkimin e personave që thyejnë rregullat.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vettingu i politikanëve, avokati në Report Tv: E kanë kthyer Kushtetutën si rregullore ndërmarrje! Basha, i pari i kërcënuar, ka dy çështje penale të pushuara me procedurë