Në banesë iu gjet heroinë, armë e para, vihet në pranga 30-vjeçari shqiptar në ishullin grek! Merrej me trafik droge

Në banesë iu gjet heroinë, armë e para, vihet në pranga 30-vjeçari shqiptar në ishullin grek! Merrej me trafik droge

Paratë, droga dhe sendet e tjera të sekuestruara

GREQI- Një 30-vjeçar shqiptar u arrestua mesditën e së hënës në Zakynthos nga efektivë të policisë së grupit DIAS dhe Departamentit të Sigurisë.

Kishte informacione se 30-vjeçari shqiptar, i cili banor i përhershëm i ishullit merrej me trafikun e lëndëve narkotike.

30-vjeçari u arrestua gjatë një operacioni policor dhe në kontrollin e kryer në banesën e tij u gjet një paketë me 23.7 gramë heroinë , u gjetën dhe u konfiskuan dy peshore, një shumë prej 4795 eurosh, një pistoletë, një kuti me fishekë, bombola gazi dhe dy celularë.

Shqiptari i arrestuar u dërgua në Prokurorinë Penale të Zakynthos, ndërsa akuzohet për trafik droge dhe shkelje të legjislacionit për armët.

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë