Në datë 29 apo në datë 30, vijon përplasja mes Lelit dhe Këshillit Bashkiak të Vlorës! Këtë herë jo vetëm për vendin por për datën e mbledhjes

1624351148_leli.jpg

Përplasja mes Këshillit Bashkiak dhe kryebashkiakut të Vlorës Dritan Leli vijon. Së fundmi Këshilli Bashkiak i Vlorës ka vendosur që mbledhja e radhës të bëhet më 30 qershor në mjediset e teatrit Petro Marko. Por tjetër mendim ka Dritan Leli. Ai ka propozuar që mbledhja për rendin e ditës, të mbahet më 29 qershor në aplikacionin Zoom.

“Pas anulimit të pajustifikuar të mbledhjes së sotshme nga anëtarët e Këshillit Bashkiak, në emër të qytetarëve të Vlorës, e ndiej për detyrë të thërras mbledhjen e muajit në datën 29 qershor për të miratuar projektvendimet dhe ndihmat që banorët presin prej Bashkisë Vlorë dhe vazhdimësinë e projekteve të tjera”, shkruan Leli.


Lajmi kryesor:

U anulua mbledhja e Këshillit Bashkiak Vlorë, Dritan Leli-këshilltarëve: Për kusuret e mia po dëmtohet qyteti! Këtë herë përplasje edhe për datën jo vetëm për vendin


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Berishës se Basha është marrë peng nga Rama, Çupi në Report Tv: Nuk bëhet fjalë, 3 propozimet për ndryshimin e kushtetutës i kemi artikuluar gjithmonë