FOTOT/ Jeta e ukrainasve në rajonin e Donetsk mes të ftohtit dhe shirave

FOTOT/ Jeta e ukrainasve në rajonin e Donetsk mes të ftohtit dhe shirave

Banorët Ukrainas në rajonin lindor të Donetskut

Me luftën në vitin e saj të dytë, banorët ukrainas në rajonin lindor të Donetskut vazhdojnë të jetojnë me mungesë të energjisë dhe ujit.Zonat e Donetskut dhe Luhanskut janë bërë një pikë qendrore për trupat ruse dhe nuk duket të ketë ndonjë shenjë se Kremlini po lëshon në zonë.

Megjithatë, trupat ukrainase po vazhdojnë të mbrojnë rajonin dhe një kundërofensivë pritet të nisë këtë pranverë.

 

 

 


Lajmi kryesor:

Rusia arreston gazetarin e Wall Street Journal me akuzën e spiunazh! Putin nënshkruan dekretin: 147 mijë ushtarë rusë do të rekrutohen në pranverë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Deputeti i PD: Duhet Kuvend pajtimi brenda partisë! Të bëjmë hap pas të gjithë ne që kemi humbur sfida në nivel qarqesh

Deputeti i PD: Duhet Kuvend pajtimi brenda partisë! Të bëjmë hap pas të gjithë ne që kemi humbur sfida në nivel qarqesh