'Ne godit shtyllën dhe topi jashtë' Julian Ahmataj e ka me fatin: Partizani shtyllë dhe gol

Julian Ahmataj, trajneri i Tiranës

Partizani mundi 2-1 Tiranën në derbin e kryeqytetit, zhvilluar mbrëmjen e së enjtes në "Air Albania". Fundi ishte vërtet dramatik, me Tiranën që ishte pa fat duke goditur edhe traun e portës.

Fillimisht Maguette kaloi në avantazh Partizanin në të 77 minutë, ndërsa Hasani barazoi për bardheblutë në minutën e 90-të. Kur Tirana ende nuk kishte marrë veten nga festa, ishte Mensah që në të 90+2 minutë shënoi golin e dytë për Partizanin, që rezultoi me vlerën e tri pikëve.

Pas ndeshjes për MCN, trajneri i Tiranës, Julian Ahmataj ia ka vendosur fajin fatit të munguar.

"Momentet e përqendrimit, janë ato që të sjellin probleme. Fati nuk ishte me ne, goditëm 3 herë traversën, topat tonë shkonin jashtë, kurse Partizani goditi dy herë shtyllën dhe topat shkonin brenda. Vështirësi patën të dy skuadrat, edhe ne u shfaqëm para portës, por duhet të ishim më të qartë për të shkuar në finalizim. Duke provuar gjithçka për të shkuar te barazimi, duke përdorur Dokën në treshën e mbrojtjes, ishim shumë ofensiv, na ngeli zëvendësimi i Lulajt, për të rregulluar balancat. Ishim shumë të brishtë në atë moment. E njëjta na ndodhi edhe te goli i parë në goditja standarte, do fusnim Kainën dhe në atë moment e pësuam. Fati nuk ishte me ne. Jam i kënaqur me ndërrimet, për luftën dhe karakterin që treguan, pashë një skuadër që luftoi”, përfundoi Ahmataj.

VIDEO/ Partizani pa trajner mposht 2-1 Tiranën, kryeqyteti mbetet i kuq! Bardheblutë 381 ditë pa fitore në derbi

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?