Në grup përballë Zvicrës! Serbët 'shfrenojnë fantazinë, e quajnë Granit Xhakën me origjinë nga Serbia

Në grup përballë Zvicrës! Serbët 'shfrenojnë fantazinë, e quajnë Granit Xhakën me origjinë nga Serbia

Festimi me shqiponjën dykrenare nga Xhaka dhe Shaqiri duket se ende ka mbetur thellë në memorien e serbëve. 

Irona e fatit solli që Zvricra dhe Serbia të përballen sërish pasi shorti i Botërorit 'Katar 2022' i vendosi përballë njëra-tjetrës, sëbashku në grup me Brazilin dhe Kamerunin.

E përditshmja serbe, “Kurir.rs”, teksa analizoi këtë përballje, e shfrenoi totalisht fantazinë, duke e cilësuar Granit Xhakën si zviceran me origjinë nga Serbia.

Në një artikull të botuar dje (1 prill 2022, ora 20:53), media serbe shkruajti se Graniti ka lindur në Serbi në Podujevë, por ka shkuar herët në Zvicër me prindërit e tij dhe ka luajtur për kombëtaren helvete. 

G.B./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Një: 02/04/2022 05:30

    Titulli i gazetës serbe është një pasojë e nacionalizmit radikalë serb që është dominon shtetin fqinj.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)