Në Itali regjistrohen 21 viktima dhe 477 të shëruar nga COVID-i në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 21 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34 854 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 477 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 191.944

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 235 raste të reja pozitiv për një total prej 241 419

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 16 viktima nga koronavirusi (totali 16.691).

Gjithashtu në Rajon u identifikuan edhe 95 raste të reja të pozitivitetit Covid (Totali 94.298).

Numri i përgjithshëm i të shëruarve në Lombardi është 65 915, prej të cilëve 330 u regjistruan në 24 orët e fundit.

36 pacientë aktualisht ndodhen të shtruar në repartet e terapisë intensive.


Lajmi kryesor:

Covid/në Itali regjistrohen 21 viktima! 11 milionë infeksione në botë... Rekord i ri në SHBA, 57 mijë raste në një ditë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?×

Lajmi i fundit

John

Pandemia Covid 19 dëmton kulturën, zëvendësministrja Meri Kumbe: Në gjashtë muaj, MK me 90% humbje!