Në mes të makinës, të rinjtë nga maroku rrezikojnë jetën për të ikur nga vendi

Në mes të makinës, të rinjtë nga maroku rrezikojnë jetën për të ikur nga vendi

Rojet civile në Marok kanë gjetur 4 persona  të cilët ishin fshehur në automjete të ndryshme në tentativë për tu larguar nga vendi i tyre në drejtim të Spanjës

Ajo që ra në sy tek të ndaluarit ishte mënyra e fshehjes brenda automjeteve. Dy prej marokenëve ishte futur mes motorit dhe kroskotiti të makinës. Ndërsa mes kalndestinëve është gjetur edhe një vajzë 15-vjeçare. Ndërsa në një automjet tjetër është gjetur marokeni i katërt.

Tre automjete 'Mercedez Benz', 'Chevrolet' dhe 'Renault' u ndaluan në doganën e Beni Enzar .

Kohët e fundit ka patur një rritje të numrit të klandestinëve që përpiqen të kalojnë në Spanjë në mënyrë ilegale.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Dy probleme morale nga pazaret e drejtuesve të PD me Berishën

Mero Baze: Dy probleme morale nga pazaret e drejtuesve të PD me Berishën