Në orët e pasdites pritet të rikthehen kthjellimet, si parashikohet moti për sot

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme në pjesën e parë të ditës, ndërsa në orët e pasdites të rikthehen kthjellimet.

Sipas MeteoAlb pjesa e parë e ditës do të vijoj të jetë nën dominimin e vranësirave të shumta, të cilat do të sjellin në ultësirën perëndimore reshje shiu. Ndërsa në zonat malore parashikohet të ketë reshje në formë dëbore. Por në pjesën e dytë të ditës pritet përmirësim i lehtë dhe gradual i kushteve atmosferike, duke rikthyer herë pas here kthjellimet.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në orët e para të ditës duke shënuar -2°C ndërsa mesdita sjellë rritje të lehtë ku vlera maksimale shënon 13°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi verior- verilindor, për pasojë në brigjet detare do ë krijohet dallgëzim 5 ballë.

Rajoni dhe Europa

Vranësirat e shumta do të vijojnë të sjellin reshje shi dhe dëbore në rajonin e Ballkanit. PO_ashtu Europa Qëndore do të jetë kryesisht me reshje shiu dhe dëbore të pakët. Ndërsa Veriu dhe Lindja e kontinentit do të jenë në dominimin e vranësirave të dendura dhe reshjeve të dëborës. Gadishulli Iberik do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Holanda do të lehtësojë kufizimet pavarësisht valës së re të infeksioneve