Në pranga për vrasjen e Endri Mustafës, zbardhet dëshmia e 15-vjeçarit: Dëgjova krisma, Edisoni më tha 'kaq ishte puna ime'

Çfarë ka deklaruar në polici, 15-vjeçari i arrestuar si bashkautor në vrasjen e Endri Mustafës? Report Tv ka zbardhur detaje nga deklarata e 15 vjeçarit i cili që ka thirrur Endri Mustafën për të dalë nga banesa më 14 maj ku është thirrur për tu larguar në një vend tjetër, dhe së bashkua me autorin tjetër janë larguar në drejtim të zonës së livadheve. 15 vjeçarin e kanë lënë më larg se vendi i ngjarjes dhe ai ka dëgjuar krismat e armëve. Më pas dhe është kthyer me djalin tjetër në destinacionin e tyre. 15 vjecari ka pyetur Edison Arazin se ku është Endri dhe përgjigja që ka marrë është 'kaq ishte puna ime'. Ky komunikimi i fundit mes dy të arrestuarve, mbetet për tu vërtetuar nga dëshmitë e tyre që do njihen në gjykatë.


Lajmi kryesor:

U ekzekutua me plumb në gojë, zbardhet vrasja e Endri Mustafës në Shkodër! Policia: Vrasësit janë Ibrahim Lici dhe një 15-vjeçar! Flet gruaja e viktimës: Nuk na e kanë bërë Licët


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

‘Urime më të mirës së botës’, Meta përshëndet fitoren e Distria Krasniqit në Tokio