Në Spanjë 59 viktima dhe 2425 raste në 24 orë! Franca regjistron 81 vdekje Covid

Spanja ka regjistruar sot 59 viktima dhe 2425 raste të reja të identifikuar me Covid.

Sipas autoriteteve spanjolle, numri i përgjithshëm i të prekurve nga koronavirusi është rritur në 748,266 për një total viktimash prej 31,411.

Francë sot pati 4070 të identifikuar pozitiv dhe 81 viktima.

Sipas të dhënave të Worldometers në Francë numri i përgjithshëm i të prekurve nga infeksioni që prej fillimit të emergjencës shëndetësore është rritur në 542,639 kurse totali i viktimave është 31,808


Lajmi kryesor:

Në Itali regjistrohen 16 viktima dhe 1494 raste të reja Covid! Më shumë se 1 milion vdekje në botë (VIDEO)


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë e reja do arrijnë të fitojnë mandate deputeti në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Ionia/ Kur 'RD' akuzonte Metën se donte të vriste Topallin, sot shan ish-kryeparlamentaren dhe mbron Presidentin