Në tentativë për të kaluar me 11 kg heroinë në Serbi, arrestohet shqiptari në kufirin serbo-kroat! U zbulua nga qeni antidrogë

Në tentativë për të kaluar me 11 kg heroinë në Serbi, arrestohet shqiptari në kufirin serbo-kroat! U zbulua nga qeni antidrogë

Heroina e gjetur në makinën e shqiptarit

Një shqiptar është arrestuar ndërmjet kufirit serbo-kroat ku është kapur me 11 kilogramë heroinë në tentativë për të hyrë në Serbi.

I arrestuari, është pjesë e një organizate kriminale që merret me prodhimin dhe shitjen e drogës, shkruajnë mediat kroate. Lënda narkotike u zbulua falë qenit anti-drogë që filloi të nuhaste makinën sapo ndaloi në kufi.

Droga është gjetur në pjesën e modifikuar poshtë xhamit të përparmë. Në total janë sekuestruar 21 pako me gjithsej 10.924 kilogramë heroinë, e cila është konfiskuar nga autoritetet kroate.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Greqi/ Plagoset rëndë shqiptari, 42-vjeçari humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me një pemë ulliri

Greqi/ Plagoset rëndë shqiptari, 42-vjeçari humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me një pemë ulliri