POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Negociatat, Basha-Ballës: Qeveria tranzitore do të zhbllokojë hapjen e negociatave (VIDEO)

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha reagoi pas akuzave të Taulant Ballës për negociatat. Lideri i PD-së u shpreh se qeveria është damkosur nga skandalet, ndërsa shtoi se zgjidhja është një qeveri tranzitore, pasi në të kundërt populli do të marrë në dorë fatet e tij."Vendi është në krizë ekonomike, të drejtat e qytetarëve i dhunoni në mënyrë të pacipë. Ju jeni damkosur si pengesa kryesore për integrimin e vendit. Zgjidhja jonë politike, është një qeveri tranzitore, pa këtë kryehajdut, e cila do zhbllokojë pengmarrjen e demokracisë, por është shansi i vetëm të zhbllokojë hapjen e negociatave, që do të bëhet do të bëhet, nëse nuk arrihet përmes një marrëveshje politike, populli do të vijë të çlirojë këtë sallë, do i fshijë. Por thirrini arsyes, kujtoni se cfarë u thanë në Berlin. Hapja e negociata për herë të tretë do të humbet nga një emër, ju a bëj jo si kërcënim, por si thirrje; thirrini arsyesh ndryshe nuk do u lini asnjë rrugë tjetër qytetarëve" tha Basha.


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Basha: Shqipërisë nuk do i hapen negociatat në qershor! Balla: Je anti-shqiptar


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • njerez te trash: 07/02/2019 13:57

    Per ke popull flet ti more kriminel?per ke qytetar flet ti more qurrash rrugesh?per ke arsye bertet ti more kerme e hollandes?qytetaret more te Q te 14 kane votuar dhe do votojn.kush je ti more qen qe do ti vesh flaken ketij vendi?kush je ti more qeneri e gjalle qe do qeveri me kushte?po ti je demokart o te Q te 14 dhe ne demokraci more qeneri e gjalle qeverit i zgjedh populli o kafshe me syze.ne fashizem behety ajo qe do ti more cte permban pragu.hiqeni ate emer dhe beheni parti fashiste dhe ateher te gjithe fashistet do tju mbeshtesin qe u mbeshteft kina N...at,ne fashizem o QEN jepen ULTIMATUME. po ske faj ti se ke dhe shume kafshe mevete te dale nga shpellat dhe u veshen si njerez pa ditur qe kafshe do nglen tere jeten.te gjtiha sharjet ne te gjtiha gjuhet e botes nuk dalin per qeneri e gjalle

    Përgjigju