Nën madhështinë e dëborës, pamjet pikoreske që të ofron Vermoshi (FOTO)

Foto nga Vermoshi

Ulja e temperaturave ka sjell edhe reshjet e dëborës në zonat malore, ku sigurisht nuk mund të mungonin në zonën e Vermoshit.

Të gjithë i kemi zili banorët e kësaj zone që pamjen e parë sapo hapin dritaren kanë madhështinë e bardhësisë. Kodra, male e pemë të mbuluara nga flokët e dëborës të falin një panoramë madhështore që të thërrasin ta vizitosh.

Pavarësisht se ndodhet në SHBA, kryeministri Edi Rama i ka ndarë foto nga Vermoshi piktoresk dhe magjia e dëborës që kjo zonë dhuron në këtë sezon.

“Mirëmëngjesi dhe me Vermoshin që dëborën e ka ‘si të shpisë’ , ju uroj një pushim të këndshëm në këtë të diel”, shkruan Rama.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Policia aksion për arrestimin e personave me precedent penal në Vlorë, 5 të ndaluar! Nën akuzë për grup të strukturuar kriminal dhe trafikut të klandestinëve