Nën 'pushtetin' e flakëve fshati Armiraj në Fushë-Arrës, zjarri i afrohet shtëpive! Ndërhyhet nga ajri me helikopter

Problematike paraqitet situata me zjarret në Fushë-Arrëz, ku flakët i janë afruar shtëpive në fshatin Armiraj. Vijon operacioni për shuarjen e flakëve, ndërsa po operon nga ajri edhe një helikopter holandez. Nga toka po punojnë Forcat e Armatosura, zjarrfikësit e bashkise dhe punonjës të njësisë administrative dhe shërbimit pyjor.


Lajmi kryesor:

Zjarret në vend/ Në Fushë-Arrëz flakët i afrohen shtëpive në fshatin Armiraj, ndërhyhet nga ajri! Ende problematike situata në Majën e Rrunës


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Deutsche Welle: Grushti i Angela Merkelit kundër "babait" të saj politik