Nënkryetari i PD: Nëse nuk do të ketë datë për zgjedhje të parakohshme pas 15 marsit, opozita i kthehet protestave (VIDEO)

MIRDITE- Nëse nuk do të caktohet data e zgjedhjeve të përgjithshme dhe vendore pas miratimit të reformës zgjedhore, opozita do t'iu rikthehet protestave masive. Paralajmërimi ka ardhur nga nën/kryetari i PD Edmond Spaho, i cili ishte i pranishëm në aktivitetin e organizuar për 29-vjetorin e krijimit të PD-së në Mirditë. Sipas Spahos opozita është e angazhuar për të miratuar reformën zgjedhore brenda 15 marsit.

Përfaqësuesit e Partisë Demokratike u shprehën se rruga e vetme për të rrëzuar Edi Ramën është përmes bashkimit dhe qëndresës.

29-vjetori i Partisë Demokratike në Mirditë bëri bashkë themelues, kontribues e anëtare të kësaj force politike, ndërsa u kërkua angazhim maksimal i strukturave për tu përgatitur për zgjedhje.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?

Komento

Komente

 • Kafsha: 28/01/2020 10:53

  Fshatar

  Përgjigju
 • Likja: 27/01/2020 17:58

  Ik o turi salduar te dhjefsha pd ju nuk fitoni dot kure po bej demostrat se do mblidhen vetem familjaret tuaj .......po pse ta rezojm ramen se do kini ju ndonje me te mire

  Përgjigju
 • Lalka Radaneci: 27/01/2020 13:13

  O pecikllas Spaho o panxhar Maliqi o loqke po mja bre se je beri si Zaloja i Zemblakut

  Përgjigju
 • Haha: 27/01/2020 13:11

  Bufi Pulave Spaho ...

  Përgjigju
 • sifi: 27/01/2020 12:24

  Spaho filloni protestat me 200 petrita se zgjedhjet jane kur thite kushtetuta ,me 2021 .

  Përgjigju
 • DERDIMENI: 27/01/2020 12:12

  O derdimeni edmond spaho megjith men të re menja se ju do vini prap në pushtrt o spaho gërdalla.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kapen 15 emigrantë në Tepelenë, 3 dërgohen në spital, shfaqen probleme shëndetësore