Nëntori Shqiptar në New York dekoron Richard Grenell

Nëntori Shqiptar në New York dekoron Richard Grenell

Richard Grenell

Si çdo vit, në New York është organizuar  "Nëntori Shqiptar në New York" për nder të Shqipërisë dhe të festës së pavarësisë. Gjatë ceremonisë, Komuniteti Shqiptar në Amerikë ka nderuar Richard Grenell me çmimin e mirëmjohjes.

Z. Grenell, diplomat për Ballkanin perëndimor, ka luajtur një rol të rëndësishëm në mbështetje të Shqipërisë, dhe Kosovës. Ai ka patur influencë dhe ka udhëzuar fort qasjen e dialogut Kosovë-Serbi si edhe ka promovuar rajonin në arenën e investimeve të huaja.

Z. Grenell, është prej atyre amerikanëve që e duan vendin tonë dhe është një ambasador në rrethet e veta të influencës.

Richard Grenell është ende i angazhuar me politikë dhe vazhdon përpjekjet dhe thirrjet e veta ndaj qeverisë amerikane, që t'i japin Shqipërisë vëmendjen që meriton.  Gjithashtu, ai ende kontribuon për promovimin e Shqipërisë dhe të Ballkanit si një rajon i favorshëm ekonomik.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Drini: 30/11/2023 08:46

  Ashtu ju lumte injoranteve te Amerikes. Dekoroni mikun me tr mire te Dacicit.

  Përgjigju
 • poli: 30/11/2023 03:53

  ky grenelli e mbeshteste ate shkembimin e teritoreve me duket..

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Kuvendi i Kosovës seancë për Epopenë e UÇK! Kurti: Adem Jashari, emri i lirisë sonë! Osmani: Na takon të shkruajmë kapitullin e ri të shtetit

Kuvendi i Kosovës seancë për Epopenë e UÇK! Kurti: Adem Jashari, emri i lirisë sonë! Osmani: Na takon të shkruajmë kapitullin e ri të shtetit