Nesër finalja europiane, ja rrugët ku do te ndalohet kategorikisht lëvizja e mjeteve të tonazhit të lartë

Qytetarët nuk do të lejohen të lëvizin me makinë as në unazë të mesme, pasi do të jetë në funksion të tifozëve.

"Nuk do të ketë asnjë hyrje lidhëse nga unaza e mesme deri në drejtim të qendrës dhe stadiumit. Asnjë mjet nuk do të hyjë, përveç tre kategorive, personalitete VIP, media dhe tifozë me bileta në stadium", tha Altin Qato, Drejtor i Policisë Rrugore.

Për 24 orë do të bllokohet lëvizja e mjeteve të tonazhit të rëndë në disa rrugë.

"Kufizim të lëvizjes do të jetë në rrugët Tiranë-Durrës, Rinas-Tiranë, Elbasan në pjesën e Tegut dhe Fushë Krujë, krahu i Vorës. Kemi rënë dakord me entin pronar të rrugës që të mos lejohen në mënyrë kategorike në këto akse kalim i mjeteve të tonazhit të rëndë, nga mëngjesi deri në mëngjesin e datës 26", shtoi Qato.

Ministria e Brendshme ka apeluar që përveç administratës dhe shkollave edhe bizneset ta bëjnë pushim ditën e mërkurë


Lajmi kryesor:

Conference League/ Mbërrijnë Roma e Feyenoord! ‘Ndizet’ kryeqyteti, tifozët mbushin rrugët e kryeqytetit, flasin për Report Tv: Shqiptarët, miqësorë (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit