Netanyahu: E papranueshme, përpara për Rafah

Netanyahu: E papranueshme, përpara për Rafah

Foto: Benjamin Netanyahu

Zyra e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu tha se "kur kryeministri dëgjoi lajmin mëngjesin e sotëm për një pauzë humanitare të luftimeve për 11 orë në ditë, ai i tha sekretarit të tij ushtarak se kjo ishte e papranueshme".

Lajmin e raporton gazeta izraelite Haaretz, duke shtuar se pas sqarimit "kryeministri u informua se nuk ka asnjë ndryshim në politikën e ushtrisë izraelite (IDF) dhe se luftimet në Rafah do të vazhdojnë sipas planit".


Lajmi kryesor:

Lufta/Ushtria izraelite shpall një ‘pauzë taktike’ për operacionet ushtarake në Gazën jugore


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Çollaku i PD sulmon Metën: S’i takon t’i japë leksione demokratëve, në protestë ishte i ftuar, jo zoti i shtëpisë

Çollaku i PD sulmon Metën: S’i takon t’i japë leksione demokratëve, në protestë ishte i ftuar, jo zoti i shtëpisë