New York/ Rama në zyrat e kompanisë Pfizer, takon drejtorin ekzekutiv: 1 vit më parë, na mundësoi nisjen e vaksinimit anti-COVID përpara të tjerëve në rajon

Edi Rama dhe drejtori ekzekutiv i Pfizer Albert Bourla

Pfizer ishte kompania që na mundësoi 500 mijë dozat e para të vaksinës antiCOVID duke sjellë dhe nisjen e vaksinimit në vendin tonë.

Sot kryeministri Edi Rama ka shkuar në zyrat qendrore të kompanisë Pfizer në Nju Jork, ku ka takuar drejtorin e saj ekzekutiv Albert Borula. Teksa ka publikuar një foto me Borulën Rama shkruan se një vit më parë ai i mundësoi vendit tonë nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve në rajon.

“Në zyrat qendrore të kompanisë Pfizer në Nju Jork, me drejtorin ekzekutiv Dr.Albert Bourla, i cili na hapi dyert një vit më parë duke na mundësuar nisjen e vaksinimit përpara të tjerëve në rajon dhe duke na e lehtësuar ndjeshëm luftën me Armikun e Padukshëm”, shkruan Rama.

Aktualisht janë vaksinuar rreth 1, 6 milionë qytetarë dhe parashikohet që në fund të pranverës të jetë vaksinuar gjithë popullsia. Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të marrë pjesë në punimet e Organizatës së Kombeve të Bashkuara.    

 


Lajmi kryesor:

Kryeministri holandez më 10 nëntor në Shqipëri, Rama: Do rikonfirmojë mbështetjen për hapjen e negociatave


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Helmimi i krutanëve/ Bakiu: Artur Bushi të japë dorëheqjen, Alibeaj: Mbi 1200 të helmuar