Nga dhuna në familja te vjedhja, 7 të arrestuar në Tiranë

Nga dhuna në familja te vjedhja, 7 të arrestuar në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 7 persona për vepra të ndryshme penale. Konkretisht policia ka arrestuar G. H., 66 vjeç, banues në Tiranë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Po ashtu është arrestuar B. P., 24 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale "Vjedhja".

Sakaq Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3 arrestuan shtetasit: E. B., 31 vjeç, banues në Tiranë, pasi dyshohet se ka vjedhur një shumë parash në një dyqan ku ka qenë i punësuar;  H. H., 34 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë një debati për motive të dobëta, ka ushtruar dhunë ndaj xhaxhait të tij.

Policia ka arrestuar gjithashtu I. T., 41 vjeç, banues në Tiranë, pasi për motive të dobëta, ka goditur me grushte shtetasin M. B., 55 vjeç.

Specialistët e Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë arrestuan shtetasit:

- D. D., 37 vjeç, banues në Tiranë, pasi në afërsi të "Casa Italia-s", drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij, dhe si pasojë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një autobus dhe me kangjellat e rrugës;

- A. M., 23 vjeç, banues në Fushë Krujë, pasi duke drejtuar motomjetin, pa leje drejtimi, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe motomjeti ka dalë nga rruga duke u përplasur me një automjet. Si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Amnistia do votohet në Kuvend, a duhen falur protestuesit e opozitës?×

Lajmi i fundit

Sezoni i ri në Formula 1, Verstappen i pari në prova: Makina është e shpejtë, u argëtova

Sezoni i ri në Formula 1, Verstappen i pari në prova: Makina është e shpejtë, u argëtova