Nga Dua Lipa, Ermal Meta dhe Lorik Cana, heroi kombëtar Skënderbeu ‘mbledh’ yjet shqiptarë në Itali

Këngëtari Ermal Meta, ish-futbollisti Lorik Cana dhe këngëtarja Dua Lipa

550-vjetori i vdekjes së heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu do të mbledhë shumë nga yjet e famshëm shqiptarë në shtetin fqinj, Itali. Vetë Tenori Ramë Lahaj ka dhënë këtë lajm me anë të një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se do të mblidhen të gjithë së bashku PËR Skëndebeun.

“Tok së bashku për Skënderbeun. Together for Skenderbeg. 19.11.2018! Teatro Argentina. Romë, Italy, 20:30h”,- shkruan tenori në postimin lajmërues të koncertit special.

Emrat që bëjnë pjesë në listën e performancave janë: Dua Lipa, Ermal Meta, Inva Mula, Olen Çezari, Ramë Lahaj, Genc Tukiçi, Eno Peçi, Elhaida Dani, Lorik Cana dhe Erza Muqolli.

Postim i publikuar në Instastory nga Elhaida Dani

  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Alimehmeti: Ka filluar rënia e infektimeve nga ‘Delta’! Situata më e lehtë për shtrimet në spital! Falsifikimi i certifikatës së vaksinimit, akt kriminal