Nga gëzimi në hidhërim, Kosova përmbyset në limite nga Irlanda e Veriut në Ligën e Kombeve (VIDEO)

Një përmbysje dramatikë për Kosovën në Ligën e Kombeve. Teksa po i gëzohej një avantazhi në transfetë kundër Irlandës së Veriut në minutat e fundit të ndeshjes ‘dardanët’ janë përmbysur.

Në pjesën e dytë ishte Vedat Muriqi ai i cili realizoi i pari, duke bërë që Kosova të shpërthentë në festë. Gjithsesi ky gëzim do zgjaste deri në minutën e 82 kur Ëhyte arriti të baraspeshonte edhe njëherë shifrat. Në vijim situate do bëhej edhe më e zymtë, pasi vendasit në limitet e shtesës, kur tabela shënonte minutën e 93’ arritën të përmbysnin dhe të vulosnin rezultatin përfundimtar.

Me këtë fitore Irlanda e Veriut mban shpresë për vendin e dytë që mbahet nga Kosova, ndersa aktualisht renditet e treta me 5 pikë, 1 më pak se ‘darndanët’.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Lista 100% të hapura? Gjiknuri: Dakordësi vetëm për 2/3, ligji do jetë uniform për të gjitha partitë

Lista 100% të hapura? Gjiknuri: Dakordësi vetëm për 2/3, ligji do jetë uniform për të gjitha partitë