‘Nga Kukësi, Tirana dhe Korça’, Manastirliu: 2.664 mësues janë vaksinuar kundër COVID-19, procesi po shtrihet në të gjithë vendin

‘Nga Kukësi, Tirana dhe Korça’, Manastirliu: 2.664 mësues janë vaksinuar kundër COVID-19, procesi po shtrihet në të gjithë vendin

Foto e një mësuese duke u vaksinuar kundër COVID-19

Ministrja e Shëndetësie Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin saj social Facebook, ka publikuar lajmin e mirë se tashmë janë të mbrojtur nga koronavirusi 2.664 mësues, pas marrjes së dozës së parë.

Vaksinimi ka nisur në disa qytete si Tirana, Lezha, Kukësi, Durrësi, Korça, Lushnja dhe pritet që procesi të shtrihet në të gjithë vendin.

Vaksinimi i mësuesve kundër COVID-19 ka nisur ditën e shtunë pas ardhjes së 38.400 dozave të AstraZeneca.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!