Nga Mariana Kondi, Bojken Lako dhe tre balerinët, personazhet e njohur i bashkohen nismës së bashkisë për mbjelljen e pemëve në Tiranë (FOTO)

Nga Mariana Kondi, Bojken Lako dhe tre balerinët, personazhet e njohur i bashkohen nismës së bashkisë për mbjelljen e pemëve në Tiranë (FOTO)

Personazhet e njohur shqiptarë i janë bashkuar fushatës së mbjelljes së pemëve në Tiranë. 

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka ndarë disa foto në rrjetet sociale nga aksioni për gjelbërimin në çdo cep të qytetit ku pjesë janë bërë balerinët e njohur Gerd Vaso, Dritan Brama si dhe Isida Mollaymeri.

Po ashtu fushatës i janë bashkuar edhe aktorja e njohur Mariana Kondi, këngëtari Bojken Lako si dhe moderatori Florian Agalliu.

Bashkia e Tiranës ka bërë me dije se do të vijojë aksionin për shtimin e gjelbërimit në qytet edhe gjatë këtij viti, ndërsa muaji shkurt është kthyer në një muaj mobilizimi masiv për mbjelljen e pemëve.

1/5
SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit