Nga muret te sistemi i kondicionimit, 8.1 milionë lekë tender për rikonstruksionin e Gjykatës Kushtetuese

Nga muret te sistemi i kondicionimit, 8.1 milionë lekë tender për rikonstruksionin e Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese

Agjencia e Prokurimit Publik ka publikuar një tender për rikonstruksionin e godinës së Gjykatës Kushtetuese. Fondi limit për rikonstruktimin e godinës është përcaktuar në vlerën 8.166.266 milionë lekë. Afati i paraqitjes së ofertave është deri më datë 24 qershor.

Për rikonstruktimin e godinës, referuar dokumenteve të tenderit, specifikimet teknike janë nga projekti zbatimit, punimet prishje dhe transport, muret, patinime lyerje, rrjeti i instalimeve elektrike, të telefonisë, dhe internetit si dhe rrjeti i instalimeve hidraulike.

Ndërkohë ndërhyrje do të bëhen dhe në ndriçim tavanor, shtrim parketi, grila të brendshme e të jashtme si dhe sistem kondicionimit.

Në përcaktimin e kritereve, kontraktori duhet të përcaktojë me detaje fazat e punimeve për parashikimin e afateve kohore të realizimit të punimeve.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 15/06/2024 01:59

    Fasada duhet te ruhet e te respektohet,sepse eshte pjese e grupit historik te bulevardit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë