Nga shkëlqimi me kombëtaren te transferimi në Holandë, ‘bomberi’ Ersi Bode: Idhulli im Cristiano Ronaldo

Ersi Bode është një nga sulmuesit më premtues të kombëtares kuqezi për të ardhmen. 16-vjeçari ka qenë pjesë e ekipeve zinxhirë dhe shkëlqeu në turneun e fundit ku Shqipëria fitoi kundër Irlandës së Veriut, Luksemburgut dhe Perusë.

“Dua të falenderoj të gjithë trajnerët dhe stafin e kombëtares për këtë mundësi që më dhanë. Së dyti dua të falenderoj çunat që ishin pjesë e këtij ekipi dhe bëmë të mundur fitoren e këtij turneu të rëndësishëm,”-u shpreh Ersi Bode, futbollist i kombëtares U-16.

Në janar sulmuesi i vogël u largua nga Shqipëria për vijuar karrierën në futbollin holandez ku është pjesë e Ado den Hag, një skuadër që nuhati cilësitë e tij.

“Ekpserienca ime e re këtu në Hollandë ka nisur dhe vijon të jetë mjaft e mirë. Për këtë falenderoj trajnerët dhe lojtarët e këtij ekipi,”-tha Ersi Bode, futbollist i kombëtares U-16.

Për të ardhmen Ersi i ka idetë e qarta, sa përket kampionatit ku do të luajë apo idhullit në futboll.

“Dëshira ime e madhe është të luaj në ligat më të forta siç është e Italisë, Spanjës dhe Anglisë. Pse jo mos të jem pjesë e kombëtares, ndërsa idhull kam Ronaldon sepse është një makineri golash dhe është një nga lojtarët më të mirë në të gjithë botën,”-deklaroi Ersi Bode, futbollist i kombëtares U-16.

Në Shqipëri Ersi Bode ka qenë pjesë e ekipeve zinxhir të Tirana Internacional.

Ne.k./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Frika se Inteligjenca Artificiale mund të zëvendësojë punonjësit, eksperti i IT: Ja si duhet të veprojnë ata që hyjnë te profesionet e rrezikuara

Frika se Inteligjenca Artificiale mund të zëvendësojë punonjësit, eksperti i IT: Ja si duhet të veprojnë ata që hyjnë te profesionet e rrezikuara