Nga sot Kombëtarja zyrtarisht pa trajner, Sylvinho vijon me pushime në Portugali

Nga sot Kombëtarja zyrtarisht pa trajner, Sylvinho vijon me pushime në Portugali

Trajneri brazilian Sylvinho

Nga sot, më 9 korrik, kombëtarja shqiptare e futbollit është zyrtarisht pa trajner. Sylvinho-s i ka skaduar kontrata dhe mgjithëse është thënë shumë herë se do rinovonte ende mungon e zeza mbi të bardhë. 

Duke nisur nga janari braziliani ka patur në tavolinë kontratën e re 2-vjeçare, por në të gjitha rastet ka shtyrë rinovimin. Sipas Sylvinhos në atë periudhë ishte më e rëndësishme përgatitja për Evropianin sesa kjo çështje.

Për herë të fundit Sylvinho ishte në Shqipëri më 25 qershor, pas eliminimit të kombëtares në Evropian. Atë ditë braziliani u shpreh se do diskutonte rinovimin pas pushimeve, që ai po i kryen në Portugali ku ka edhe familjen. 

Nuk përjashtohet mundësia që zyrtarët e federatës janë duke menduar për pasardhësin e brazilianit, ndërsa emri i Sylvinhos është përmendur në Spanjë dhe Brazil për të vijuar karrierën. 50-vjeçari firmosi me Shqipërinë 9 janar të 2023 një kontratë për 1 vit e gjysmë nga e cila përfitoi një pagë 1.1 milionë euro në vit bashkë me dy ndihmësit Pablo Zabaleta dhe braziliani tjetër Doriva.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Dy ditë pas fitimit të Euro 2024, në Spanjë shkarkojnë presidentin e Federatës së Futbollit

Dy ditë pas fitimit të Euro 2024, në Spanjë shkarkojnë presidentin e Federatës së Futbollit