Nga trafik droge në sigurim të kushteve për vrasje, akuzat ndaj 11 të arrestuarve, përfshirë edhe Erzen Breçanin

Nga trafik droge në sigurim të kushteve për vrasje, akuzat ndaj 11 të arrestuarve, përfshirë edhe Erzen Breçanin

1540916521_brecan.jpg

Report Tv ka mësuar akuzat ndaj 11 të dyshuarve për të cilët SPAK ka lëshuar urdhër-arreste përfshirë këtu edhe ish-drejtorin e policisë së Tiranës, Erzen Breçanin

Burime bëjnë me dije se akuzat janë nga pastrim parash, grup i strukturuar kriminal, trafik droge, sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje të autorit të krimit.

Ish-drejtori i policisë në kohë të qeverisjes së Berishës, Erzen Breçani akuzohet bashkë me djalin e tij për përkrahje te autorit te krimit dhe pastrim parash.


Lajmi kryesor:

SPAK zbërthen 'SKY', arrestohet Erzen Breçani, i biri dhe zyrtarë policie! Në kërkim Ervin Mata! Akuza për grup kriminal: Nga trafiku i drogës te sigurimi i kushteve për vrasje


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Mblidhet grupi parlamentar i PS-së, i pranishëm edhe Rama

Mblidhet grupi parlamentar i PS-së, i pranishëm edhe Rama