Ngelën në mes të detit pasi iu prish motori, flet kapiteni anijes në Vlorë: U dogj pompa, ndihma nuk vonoi

 

Ermenildo Makaj kapiteni i anijes e cila mbetit në mes të detit tregon momentet kur anija pësoi defekt dhe deri në mbërritjen e rojës bregdetare dhe faktin se fatmirësisht nuk janë rrezikuar.

‘E morëm për ta çuar në Shëngjin. Mes Vlorës dhe Durrësit na la, na u djeg pompa e ujit dhe u detyruam që ta mrrim këto. Nga ora 11 e darkës, në zonën mes Durrësit dhe Vlorës. Ndihma erdhi nuk vonoi më qëkur na u prish kjokemi qendruar nga 2 orës. U prish pompa. Këto nuk vonuan erdhën fiks.’- u shpreh ai.


Lajmi kryesor:

Pëson defekt në motor anija e peshkimit në Vlorë, shpëtohen 3 persona në bord (VIDEO)


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Serbi - Angli nis me përleshje, titullarët e ndeshjes së 'Veltins Arena'

Euro 2024/ Serbi - Angli nis me përleshje, titullarët e ndeshjes së 'Veltins Arena'