Ngjarja e përgjakshme në Pejë, reagon Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani: Ngushëllime familjarëve! Ftoj organet e rendit për zbardhje të rastit

Ngjarja e përgjakshme në Pejë, reagon Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani: Ngushëllime familjarëve! Ftoj organet e rendit për zbardhje të rastit

 Ngjarja tragjikë e mbrëmjes së mërkurës ku u dy politikanë vrasin me armë njëri-tjetrin ka tronditur Kosovën. Presidetja Osmani nëpërmjet një mesazhi ka shprehur ngushëllimet e saj tek familjarët e viktimave si dhe ka kërkuar zbardhjen e situatës.

‘Me trishtim e mora lajmin për ngjarjen e sontme tragjike në Pejë, në të cilën humbi jetën një kandidat i PDK-së për kryetar të Pejës dhe ish-kandidat për kryetar të Deçanit. Ngushëllime të sinqerta familjeve të të vrarëve dhe PDK–së! Të lënduarit, i dëshiroj shërim të shpejtë! Ftoj organet e rendit për zbardhje të rastit të kësaj vrasje të dyfishtë!”, thuhet në mesazhin e Presidentes Osmani


Lajmi kryesor:

Përgjaket fushata e zgjedhjeve vendore në Kosovë, dy politikanë të PDK-së vrasin me armë njëri-tjetrin! Sherri nisi në një lokal


er.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Krasniqi: Kosova të kërkojë ekstradimin e terroristëve që organizuan sulmin

Krasniqi: Kosova të kërkojë ekstradimin e terroristëve që organizuan sulmin