Ngjarja horror në Greqi, i dashuri i saj i vriste të birin 29 vjeçarja luante lojëra në kompjuter! Vrasësi i merrte eshtrat me vete kur ikte në punë

Ngjarja horror në Greqi, i dashuri i saj i vriste të birin 29 vjeçarja luante lojëra në kompjuter! Vrasësi i merrte eshtrat me vete kur ikte në punë

Nëna e fëmijës dhe vendet ku u mbajt trupi

Horror është ngjarja që ka ndodhur në Greqi dhe është zbuluar së fundmi nga autoritetet greke. Mediat e vendit fqinj kanë raportuar se 5 vite më parë në Athinë një grua greke si edhe i dashuri i saj polak kanë vrarë djalin 7-vjeçar të gruas, duke i fshehur më pas trupin në depon ku mbanin veglat e punës, në një kuti betoni.

Dje ata kanë pranuar krimin ndërkohë që detajet që mësohen janë vërtetë shokuese. Trupi i 7 vjeçarit që u vra u ruajt në një kuti veglash pune në tarracë nga nëna dhe i dashuri i saj.

Madje mediat shkruan se nëna 29-vjeçare, Kristina-Klaudia Maniataki, nëna e 7-vjeçarit, ka rrëfyer në komisariat se në momentin kur i dashuri i saj i huaj po i mbyllte gojën të birit me shirit izolues, ajo luante  lojëra elektronike në kompjuter.

Kur fëmija dha shpirt i dashuri i saj polak i tha: "Do ta rregulloj unë këtë gjë" dhe e bëri  në mënyrën më makabre të mundshme, duke fshehur trupin e pajetë në tarracën e shtëpisë në një kasë betoni, dhe më pas vendosi eshtrat e fëmijës në kutinë e veglave të punës.

I dashuri polak i nënës 29-vjeçare ndërtoi një kasë prej betoni ku futi trupin e pajetë të viktimës ditën kur kreu vrasjen. Më pas çifti ndërroi shtëpi dhe polaku vendosi eshtrat e fëmijës fatkeq në kutinë e veglave të punës, të cilën e merrte me vete kur shkonte në punë, për të mos e zbuluar policia.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Kypseli në vitin 2017 ku një nënë 29-vjeçare bashkë me partnerin e saj polak 33-vjeçar, vranë fëmijën e saj 7-vjeçar dhe më pas e fshehën trupi në një kuti ku mbahen veglat e punës në verandën e banesës së tyre. Ditën e vrasjes tragjike partneri i nënës së 7-vjeçarit (Andreas është emri i vogëlushit fatkeq) e ka ndëshkuar atë duke e lënë në këmbë dhe pa ushqim për orë të tëra. Por në momentin kur fëmija reagoi duke folur, partneri mostër i mbylli gojën me shirit izolues dhe e la të qëndronte në këmbë.

Kutia e veglave të punës që përdorte polaku 

Kutia e betonit ku u mbajt trupi

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

'Nëse lojtarët nuk dinë të shtyjnë topin në portë, nuk është faji im', Reja: Nëse jam unë problemi, presidenti të ma thotë

'Nëse lojtarët nuk dinë të shtyjnë topin në portë, nuk është faji im', Reja: Nëse jam unë problemi, presidenti të ma thotë