Ngjarja tronditëse në Greqi, shqiptari dogji pronarin e tij për së gjalli për 200 euro

Nikos Halaris dhe hoteli i tij në ishullin grek Santorini

GREQI- Një ngjarje e rend ka tronditur ishullin grek, Santorini. Një i ri shqiptar pasi ka rrahur pronarin e tij e ka djegur me vodka dhe e ka braktisur brenda hotelit të tij, për 200 euro borxh që ia kishte biznesmeni te riut.

Nikos Halaris është 69 vjeçar pronari i hotelit ku u gjet i djegur në ishullin turistik grek Santorinis dhe punëdhënësi i vetë autorit të tij.

Policia ka arritur në gjurmët e autorit nëpërmjet kamerat e lokaleve pranë hotelit pasi vete hoteli nuk kishte kamera sigurie.

Sipas burimeve të mediave grek, policia raportoi se i riu shqiptarë ndodhej në gjendje shoku kur u morr në pyetje. “Mu turbullua mendja” ka thënë  ai shprehimisht duke qarë. Ai pohoi se ka shkuar mbrëmjen e së enjtes në hotelin ku edhe punonte për të kërkuar borxhin dhe se nuk kishte qëllim veprim që bëri, por më pas situata agravoj.

Megjithatë autori shqiptarë nuk ishte i panjohur për policinë greke pasi ai është arrestuar edhe dy herë të tjera më parë, për hyrje të paligjshme në kufirin grek. Ai ka thënë shprehimisht se kalonte kufirin grek me këmbë në mënyrë që të punonte e të ndihmonte familjen e tij ekonomikisht.  

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:14
Të tjera detaje/ Emri, ky është 20-vjeçari shqiptar që vrau dhe dogji pronarin grek të hotelit,


Të tjera detaje janë mësuar nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur ditën e sotme në ishullin grek të Santorinit.

Ky në foto sipas Top Channel është Indrit Lleshi, 20 vjeçari shqiptar, i cili është vënë në pranga nga policia greke, me akuzën se ka vrarë një 69-vjeçar, pronar hoteli në Greqi dhe i ka djegur kufomën e tij. Greku ishte ish-punëdhënësi i të riut shqiptar.

Sipas asaj që raportohet nga mediat e vendit fqinj, Lleshi ka pranuar se ka qenë ai që ka vrarë dhe viktimën.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento

Komente

 • Labi: 02/12/2020 18:00

  Duhet te dini nje gje ne te shumtat e rasteve vrasesi nuk ka faj i ka vantur ku nuk mban me

  Përgjigju
 • Arjan: 02/12/2020 17:59

  Nje lajm qe vjen nga shqiptare te tjer qe jetojn ne Santorini, eshte qe ky djal ishte homosexual dhe me biznsesmenin kishte krijuar nje mardhenjet sexuale, ato 200 euro ishin pagesa e mates por biznesmeni nuk I a dha ate nat, edhe djaloshi e vrau ne krevat. Une jetoj ne nje ishull afer santorinit, edhe ma tha nje shok qe jeton atjep

  Përgjigju
 • Rahman Gashi: 02/12/2020 13:05

  Krim I rende po greket slen me pislleqe pa u bere shqiptareve. Nuk kishte pse ja mbante hakun e punes. 200 euro mbase nuk jan shumezimit po prap ishte djersa dhe gjaku I atij djalit shqiptar.

  Përgjigju
 • Emiliano: 02/12/2020 10:40

  Kur je lindur kafsh, kafsh do mbetesh Shqiptari te vret per me pak se 200 euro, pse habitemi. Ne Vlore para 3 vite njeriu vrau 6 familjare te tij per pulet. Si ka mundesi juve ketu ta mbroni nje person qe ben krim per 200 euro? Po neser dal lajmi qe ky e ka vrar pas kryerjen e mardhenjet sexuale me kete biznsesmenin do ta mbroni me? Te gala nga santorini nga nje shqiptar te ndershem qe punon per familjet e tij, dhe jo nje homosexual

  Përgjigju
  • Per emiljanon: 03/12/2020 09:27

   Ti sje shqiptar i dashur ti je ai qe jua lepin akulloret grekut ...cfardo lloj pune te jet nese dikush nuk te jep parat te betohem qe un do e vrisja dhe per 5 euro vec per faktin qe esht grek dhe te gjith e din cfar na kan ber greket... po ti perderi sa i mbron greket kaq shum cproblem ke me homoseksualet ti greqija esht e .bushur me te till sicje dhe ti ... mut

 • Gjuha dhe Kombi: 02/12/2020 09:34

  Nje rrol ne keto tragjedi e konflikte shoqerore ka dhe ndodhin, sepse njerezit nuk merren vesh me njeri tjetrin. Faj per kete eshte GJUHA. Ajo nuk na lejon te merremi vesh, se nuk eshte e ndertuar mire, ashtu siç duhet, prandaj nuk kuptohemi me njeri tjetrin. Duhet krijuar ne rastin e Greqise qe banohet nga shqiptare, nje gjuhe e perbashket ne semantike e morfologji. Nje gjuhe qe ti perkase edhe shpirtit grek edhe atij shqiptar. Gjuha nuk eshte vetem fenomen shoqeror por edhe individual...

  Përgjigju
 • Emigranti: 02/12/2020 07:02

  Ja kokpalaret te vrasin per 200euro te nxijn faqen turp te pakten merru me ndonji te moshes tate jo me pleq.!

  Përgjigju
  • @Emigranti: 02/12/2020 13:14

   Kurse ti je koklarë,sepse ai i mbajti leket.Shko puno dhe ti pa lek injorant.

 • Bushi habushaj: 02/12/2020 06:02

  Ndoshta e ka thuer dhe greku por ka be shum gabim gjaknxetesia ben shum veprime per momenti po shkaterroj veten e vet

  Përgjigju
 • Iris: 02/12/2020 02:49

  Ky kalonte kufirin ne kembe, se me sa duket nuk kishte dokumente.Shkaku I krimit eshte nje version I dhene vetem nga vrasesi,fatkeqesisht viktima nuk mbijetoi qe te jepte dhe ai versionin e tij.Po te pranojme versionin e dhene nga vrasesi,ka mundesi qe ky djaloshi te kete punuar ne te zeze,dhe pronari mund te kete abuzuar me te.S.d.q ,shuma monetare aq e vogel ,nuk duhet te ishte bere shkak per vrasje,por si gjithmone shqipot e kane fitilin e shkurter dhe <<terheqin kembezen,para se te perdorin trurin>>.Kishte menyra te tjera me te ligjshme per te marre parate,keshtu shkaterroi veten dhe familjen.

  Përgjigju
 • ymeri: 01/12/2020 23:51

  SA mire ja paska bere qenit,,,,ti kishte vene dhe flaken dhe hotelit......dhe ta kishte djegur me acid GREKUN E POSHTER....

  Përgjigju
 • robi: 01/12/2020 21:54

  Keto gomeret qe bejne si moralista dhe si paqesore me shume se krishti tingellojne shume fallco.Per 200 euro mbase per ju parazitat e komenteve sjane asgje se kushedi keni ndonje mami,moter ose grua seksi qe ju mba me lek ose jeni bythlepirsa e gojorsa qe e fitoni jeten ne kete menyre.Ky i gjori qe e mbylli jeten ne moshe te re ato leke i ka pasur shume duke menduar qe ka ikur ne kembe ne greqi qe te neperkembet prej nje gabeli si greku ne fjale i cili nuk eshte i vetmi sepse me mijera shqiptare jane trajtuar si ky i riu dhe une di raste qe ju kane prere dhe koken grekerve kur sju kane paguar rrogen e nje viti ose me shume.Prandaj para se me leh si qen koshash mblidhini bletet ne koshere mos i leni me mare kot.Dikur shqiptareve ju q dhe grate e motrat greket afendiko sju mbanin vetem leket e punes, behet fjale per vitet 97 pra aagje e re nga fronti luftes i vetmi ndryshim eshte qe tani keni mesuar aq pak shqip sa ti lexoni keto gjera neper gazeta e te prekeni tmerrshem emocionalisht(keni dhe gjynah per grekun ju pasiva ndersa shqiptari gjore qenka kriminel) edhe pse realisht ska shqiptar qe ka jetuar ne greqi e si ka provuar ose degjuar keto gjera.Ade jasu munopanes tani se ky greku mori ate qe duhet te merte prej kohesh se kete gje se ka bere vetem me kte shqiptarin por me cdo puntor atje.

  Përgjigju
  • Per @robi: 02/12/2020 13:09

   Ik mo t.q** ty dhe greket bashke.

  • Landi: 02/12/2020 08:50

   Bravo te qofte' llafe me vend o vella

  • @robi: 02/12/2020 07:27

   Më vjen keq onrobibqë e paske provuar më lëkurën tënde që greku të paska qir gruan dhe motrën kur ti shkoje punoje bacet e grekut.. Tani ik dhe ti bëhu trim dhe vrij grekët të gjithë se kështu do themi bravo e morri hakun

  • Arian: 02/12/2020 01:35

   Jane bythq.. ketyre qe u vjen keq per grekun

 • Mon: 01/12/2020 20:15

  Nga menyra si komentojne lexuesit nuk duhet te cuditemi me veprimin e vrasesit, edhe keta pothuaj te njejten gje do kishin bere, dhe nqs njeriu nuk dallon dot midis 200euro dhe jetes se tij qe do ta kaloje te gjithen ne burg(per jeten e viktimes nuk behet fjale) atehere perse diskutojme???

  Përgjigju
 • Shqipja e paster: 01/12/2020 19:55

  Or dauti :pastro gojen kur te permendish maloket,nga vjen ti nga kenetat, moçalet .

  Përgjigju
 • Vicidoli: 01/12/2020 18:00

  Ka veprue ne baze kanzni ka mbrojt nderin

  Përgjigju
 • Eri: 01/12/2020 17:32

  Shumë mirë ja ka bërë që e ka vrarë. Kjo sdo ndodhte nëse plaku legen do i jepte lekët që i takonin, përse nguteni të thoni që e ka fsjin hallexhiu apo ju jeni mësuar t'ju ngeleni borxh njerëzve të tjerë dhe mos tju gjejë gjë.... Pse nuk thoni ai jajfuti, shfrytlzuesii poshtri që i mban lekun e bukës hallexhiut....

  Përgjigju
  • Sensei: 01/12/2020 22:04

   Bravo ju lumte per komentin

 • Dauti: 01/12/2020 17:05

  Ore ti malok, mblidh mend e qytetrohu, nuk vritet njeriu per 200 euro, po ti me ato mend maloku ke per te vdekur

  Përgjigju
  • Papi: 02/12/2020 03:14

   Po per 200 mije vritet? Meqe ti e paske hallin te shifra Te punosh e mos te paguajne quhet skllaveri nqs te pelqen te jesh skllav vazhdo por djali ne fjale seshte si ti Mos harro se skllaveria eshte hequr me akte te tilla I kthehemi efendikos qe na paska patur hotel me nam ne santorini skishte 200€ ky efendikoi apo thjesht ju tek rrocka mos me pagu ?

  • No: 01/12/2020 19:57

   Ene ti malok po dukesh

 • krrajliPaprres: 01/12/2020 16:52

  preng gjin llesh, afer mos ti kesh!

  Përgjigju
 • Coli: 01/12/2020 16:37

  Futjani plumbin psikopatit

  Përgjigju
  • MIRDITOR: 01/12/2020 17:56

   NUK E JUSTIFILOJ KRIMIN, POR SHUME VETA JAN TE POSHTER, NUK TE JAPIN DJERSEN.

 • Burg perjete qenit: 01/12/2020 15:54

  Ça jane keta barbone keshtu, mbylleni brenda perjete qenin.

  Përgjigju
  • @hasta el fugeo: 02/12/2020 07:06

   Pse un qe punoj ne shqiperi politika me beri? Shko merr shok se vet emigroni nuk mjaftoheni me pak dhe kerkoni shum dhe perfundoni si ky shoku, dhe pa merak kom bo me shum lek se ju emigrantet nuk me mba as plaka as plaku.!

  • Hasta el fuego: 01/12/2020 17:00

   o njeri kot a arrin me kuptu se ku e ka qu politika shqiprin ne vitin 2020 djal i ri 20 vjeq qe kalon akoma ne kam kufirin me ik ne greqi per cop te bukes se po te kishna shtet njerzit do punoshin ne ven te vet ose te ishna ne europ qe te punoshin me letra e te sigurum qe rroga tju kalonte ne bank jo me tall bythen greku italiani gjermani apo kinezi..po ti je njeri pa vlera qe ha akoma ne rrog ose pencion te plakut e plakes...turp te kesh komunist i poshter

  • O ti burg perjet: 01/12/2020 16:15

   More shkerdhat. Pse po thua burg perjet qa te beri ty ai i hengri mundin..prandaj nuk behemi njerz ne ti thua per shqiptarin burg perjet per grek mutin qe i hengri mundin te vje keq ty shurran×

Lajmi i fundit

John

Zhdukja e biznesmenit/ Në eshtrat e gjetura s’ka dëmtime me plumb dhe shenja dhune! ADN-ja do i krahasohet me të familjes