Sulmi në Top Channel dhe atentati në Don Bosko, Rrumbullaku takim me drejtorin e Policisë Tiranë! Hetimet për ngjarjet në fokus të diskutimit

Ngjarjet e fundit kriminale të pazbardhura kanë bërë që Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, të zbarkojë në zyrën e drejtorit të Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj. Burimet bëjnë me dije se në këtë takim po diskutohet ecuria e hetimeve mbi dinamikën e ngjarjeve kriminale, ku dyshohet se pas tyre bëjnë pjesë grupe kriminale me ndikim të lartë.

Pjesë e diskutimit do të jetë edhe ngërçi i shkaktuar për moszbardhjen e këtyre ngjarjeve, ndërsa në takim janë edhe ekspertët e krimeve që po punojnë për zbardhjen e tyre. Sulmi ndaj Top Channel dhe atentati në lokalin e Fatjon Muratit nëDon Bosko janë dy ngjarjet krimianle që tronditën vendin javët e fundit, atentate që lanë pas edhe dy viktima të pafajshme. Policia nuk ka ende asnjë gjurmë apo provë që mund të çojë në zbardhjen e këtyre dy ngjarjeve. 

Ndërkohë, mësohet është duke u diskutuar edhe struktura e re e Policisë së Shtetit, e cila mësohet se ka marrë miratimin nga Ministria e Brendshme dhe pritet që shumë shpejt të hyjë në fuqi. Pjesë e rëndësishme të kësaj strukture janë ngritja e departamenteve të reja që do të luftojnë krimin e organizuar dhe jo vetëm. 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Albfire: 03/04/2023 15:36

  Per sa kohe qe policine e drejton Cuci (politika), mos prisni te zbardhet gje. Ja, shkoi drejtori i pergjithshem te ai i Tiranes per te diskutuar se kush do shkarkohet i pari. Tonini do mbledhi ata shefat e komisariateve dhe do ju kerkoje atyre llogari, e keshtu me rradhe deri te roja i komisariatit qe nuk ka bere punen sic duhet dhe do shkarkohet! Nuk zgjidhet kjo me takime. Hapni procesin e meritokracise (gradave) ne polici ne menyre qe te kete prurje te reja. Laj-thaj, po te njejtat figura qarkullojne ne drejtorite e rretheve dhe presim rezultate te tjera. “Insanity is doing the same thing over and over and expecting different results.” – Einstein

  Përgjigju
 • Aqifi: 03/04/2023 13:14

  O rrumullak i thuaj atyre atyre zagareve te a policise qe Jane ne detyre qe ne kohen Adil carcanit dhe qe veproni akoma me metodat e sigurimit apo shikut te sali berishen,u thuaj qe te kapin autoret e verrete dhe Jo barbona rrugesh kot me kot se jeni mesu ju me ju myll syte popullit

  Përgjigju
 • Dori: 03/04/2023 13:09

  Lesht do gjeni.Policia esht vetem per te mbledh kufomat dhe arrestuar pensionistet qe nuk kan lek te paguaj dritat.

  Përgjigju
 • A. N.: 03/04/2023 12:52

  Sikur u tha qe i kishin shkuar afer gjetjes se krimineleve qe diten e pare

  Përgjigju
  • Albfire: 03/04/2023 16:31

   Te ngjarja e Top-Channel ishin afer! Te ngjarja e Don Boskos i kishin identifikuar por nuk kishin PROVA!!!!!!

 • Usa: 03/04/2023 11:44

  Tani eshte e qarte se perse u sulmua Top Channel. Se kishte ne dore materialet per financimet Ruse te Monikes. E kercenuan qe te mos i botonte.

  Përgjigju
  • Aqifi: 03/04/2023 13:15

   Po pse me daku tashi e more vesh ti

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Media italiane ‘SiViaggia’: Udhëtim në kryeqytetin modern shqiptar, Tiranë

Media italiane ‘SiViaggia’: Udhëtim në kryeqytetin modern shqiptar, Tiranë