Ngjyra pranverore nga Pazari i Gjirokastrës, fëmijët mësojnë të duan natyrën përmes nismës ‘Unë sjell një vazo, ti më jep një lule’ (Video)

Ngjyra pranverore nga Pazari i Gjirokastrës, fëmijët mësojnë të duan natyrën përmes nismës ‘Unë sjell një vazo, ti më jep një lule’ (Video)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale pamje nga Pazari i Gjirokastrës zbukuruar nga lulet shumëngjyrëshe gjatë fundjavës.

“Me atmosferën plot ngjyra pranverore nga Pazari i Gjirokastrës, fëmijët mësojnë ta duan natyrën dhe të bukurën”., shkruan Rama

Fëmijët kanë mbjellur mëllaga, karafila e gardenia duke shprehur dashurinë për qytetin dhe natyrën.

“Unë sjell një vazo, ti më jep një lule” ishte nisma plot ngjyra pranverore e bashkisë Gjirokastër dhe bizneseve të Pazarit për të lulëzuar bashkë me fëmijët sokaket e Qafës së Pazarit.

B.K/N.Xh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli