Nihuni me familjen me një burrë, 5 gra dhe 24 fëmijë (FOTO)

Bredi me 5 gratë

Familja Uilliams në Roki Rixh në Juta, SHBA, nuk është normale.

49-vjeçari Bredi Uilliams është martuar me pesë gratë e tij, Polia, Robin, Rozmaria, Nonia dhe Ronda.

Sipas medias së huaj, ata kanë 24 fëmijë dhe jetojnë të ndarë në dy shtëpi.

“Nuk është dhe aq e ndërlikuar”, tha ai për ABC neës. “Ne duhemi. Kemi thjesht një jetë normale zhumëzim për pesë.”

Familja thotë se fëmijëve u kanë mësuar që s’kanë pse të ushtrojnë poligaminë. Kjo bën që qëndrimi i tyre ndaj poligamisë të jetë me një tjetër qasje, më moderne.

Ora 14:42
Nihuni me familjen me një burrë, 5 gra dhe 24 fëmijë
1/9
E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • Tralala: 10/10/2019 15:19

  Po keto gra qe paska ky te gjitha te shemtuara,me mire nje edhe te sakt se sa 5 te shemtuara.

  Përgjigju
 • Proka: 09/10/2019 20:53

  Ups, i paska kenaq komshijte, me te pestat nuk ka mundesi te punoje per cdo nate....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Franca del kundër Turqisë, Macron bën thirrje që të ndalojnë kërkimet për naftë në kufirin grek