Nis rehabilitimi i rrugës 'Loni Ligori', vijon puna për rrjetin e ri të ujësjellësit Bovillë-Yzberisht

Astiri është një nga simbolet e urbanizimit të zonave informale në këto katër vite duke pësuar një transformim total në infrastrukturë. Nga një zonë e harruar deri pak vite më parë, tashmë në këtë zonë janë përqendruar një numër i madh investimesh si në rrugë të reja, ashtu dhe për zgjidhjen për herë të parë të furnizimit me ujë të pijshëm.

Bashkia e Tiranës ka nisur së fundmi punën për asfaltimin e rrugës "Loni Ligori" dhe rrugëve të tjera në Astir, pas shtrimit të rrjetit të ri të ujësjellësit, ndërsa pjesa tjetër e ekipit vijon punën për investimin më të madh Bovillë-Yzberisht.

Me ardhjen në krye të Bashkisë së Tiranës, Veliaj ka siguruar qytetarët se çdo vit do të ndërhyhet për rehabilitimin e 50 blloqeve banimi, ndërkohë që puna do të vijojë paralelisht edhe me projektet madhore të përmirësimit të infrastrukturës së qytetit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

OKB thotë se janë vrarë më shumë se 4.000 civilë në Ukrainë