Akuzat për 'listë familjare'/ Nis votimi i kandidatëve të PD në Fier, lista e plotë me 22 emra (VIDEO)

Partia Demokratike në qarkun e Fierit ka nisur sot të votojë kandidatët e propozuar për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit.

Me parimin një antar një votë ta do të votohen 22 të propozuar. Nga lista me 22 emra në sy bien dy kandidatë, Roel Zoga, mjek neurolog dhe kardiologu Viktor Gjini.

Procesi i votimit ka filluar prej orës 10:00 dhe do të zgjasë deri në orën 18:00 pranë zyrave të degëve përkatëse.

Nga ana tjetër dje u hodhën akuza për mungesë transparence në procesin e zgjedhjes së kandidaturave për deputetë të Partisë Demokratike nga vetë demokratët. Zamira Mernica, nga Fieri akuzoi ish- kreun e PD-së në Fier, Luan Bacin, se ka dërguar në lista rrethin e tij të ngushtë.

Kandidatët për deputetë në degën e Fierit që votohen sot:

1.      Alban Zhapaj

2.      Alketa Lugaj

3.      Amarda Shanaj

4.      Anisa Zakaj

5.      Arbër Gurguri

6.      Ardian Fero

7.      Aurora Koroveshi

8.      Dritan Petova

9.      Edmond Plaka

10.  Endri Japuaj

11.  Enkeleda Veliu

12.  Ibrahim Morina

13.  Ilir Bele

14.  Ledio Kastrati

15.  Leonard Feleqi

16.  Lorenc Hoxha

17.  Luan Baçi

18.  Luljeta Seiko

19.  Neshet Driza

20.  Roel Zoga

21.  Suzana Numani

22.  Viktor Gjini

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore; 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento

Komente

  • Arjan: 11/10/2020 16:34

    E pa imagjinushme dhe ne darlje te lire te kesh maske dhe ne lokale jo

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Si do të votohet në Kryeqytet? Ja si do të ndaheshin deputetët nëse zgjedhjet do të bëheshin sot