Nisin punimet për Poligonin publik të testimit praktik për patentën në Tiranë, Rama: Do të shërbejë edhe për programe Edukative

Nisin punimet për Poligonin publik të testimit praktik për patentën në Tiranë, Rama: Do të shërbejë edhe për programe Edukative

TIRANË- Kanë nisur punimet për ndërtimin e Poligonit të parë publik të testimit praktik për lejen drejtimit të makinës. Kreu i qeverisë ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ndërsa bën me dije se kjo është njëkohësisht dhe Qendra e parë Edukative Digjitale e Simulimeve Virtuale për leje drejtimi në Fushë-Prezë.

Sipas Ramës kjo vepër e re shumëdimensionale, me një sipërfaqe rreth 6,000 m2 do të shërbejë edhe për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore, orë Këndi Trafiku dhe Aktivitete Mësimore shtesë.

‘Nisin punimet për Poligonin e parë publik të testimit praktik për leje drejtimi, njëkohësisht dhe Qendra e parë Edukative Digjitale e Simulimeve Virtuale për leje drejtimi në Fushë-Prezë, Tiranë. Kjo vepër e re shumëdimensionale, me një sipërfaqe rreth 6,000 m2 do të shërbejë edhe për Programe Edukative të Sigurisë Rrugore, orë Këndi Trafiku dhe Aktivitete Mësimore shtesë.’- shkruan Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • @Tonin: 29/01/2023 19:51

  Bravo Toni.Edhe mashkull edhe gojors,Je shum i sakt

  Përgjigju
 • Olti: 29/01/2023 18:19

  Sa mire qe ndermerrni projekte te tilla

  Përgjigju
 • Toni: 29/01/2023 18:18

  Investim fantastik

  Përgjigju
 • Toni: 29/01/2023 16:27

  Nje bravo e madhe qe jeni duke perfshire dhe shkollat

  Përgjigju
 • Eni: 29/01/2023 16:17

  nje pune e palodhur nga ana e qeverise tuaj

  Përgjigju
 • Goni: 29/01/2023 15:46

  Vetem pune pune dhe asnjeher nuk lodheni

  Përgjigju
 • Arben: 29/01/2023 15:18

  I lumte qeveris per te gjithe keto investime qe po kryen ne vend.

  Përgjigju
  • Dulla: 29/01/2023 17:02

   Bravo sufllaqe genjehu me beton dhe karamele.

 • Ani: 29/01/2023 15:11

  Dicka mjaft e mire dhe e domosdoshme

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Arsimi profesional, Rama me sipërmarrësit e bizneseve: Nxënësit të bëjnë shkollën në ambientin e punës! Jo t’i trajtojnë si shërbëtorë

Arsimi profesional, Rama me sipërmarrësit e bizneseve: Nxënësit të bëjnë shkollën në ambientin e punës! Jo t’i trajtojnë si shërbëtorë