Nisma e pastrimit të liqenit të Kukësit mes Shqipërisë dhe Kosovës, Rama: Jemi një komb

Nisma e pastrimit të liqenit të Kukësit mes Shqipërisë dhe Kosovës, Rama: Jemi një komb

Pastrimi i liqenit të Kukësit me nismën e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës e ka përshëndetur edhe kryeminstri Edi Rama. Për Ramën ky është një tregues shumë i qartë se Kosova dhe Shqipëria janë një komb.

"Jena një komb, një destinacion, një ofertë turistike dhe një mjedis i pastër. Forcat e ushtrisë së Shqipërisë e Kosovës sëbashku me vullnetarë, në një ditë pastrimi të tokës e ujërave të përbashkët, për të vijuar me bashkëpunime të tjera në mjedis e turizëm në të dyja anët e Bjeshkëve", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Nis pastrimi i liqenit të Kukësit nga mbeturinat, ministri Klosi: Aksioni Shqipëri–Kosovë na bashkon më shumë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Kallëzimi i Metës ndaj Autoritetit të Dosjeve, prokuroia nuk nis hetimet: S’ka vepër penale

Kallëzimi i Metës ndaj Autoritetit të Dosjeve, prokuroia nuk nis hetimet: S’ka vepër penale