Një dash në vend të trofeut, sportisti i Teutës fiton në Mundjen Tradicionale

Një dash në vend të trofeut, sportisti i Teutës fiton në Mundjen Tradicionale

Arjan Danaj me dashin mbi shpinë

DIBËR - Një dash në vend të kupës. Në Ostren të Dibrës u zhvillua në fundjavë turneu i Mundjes Tradicionale. Për të dytin vit radhazi, sportisti i Teutës Arjan Danaj mundi në finale Gramoz Kurtin dhe fitoi në finale.

E veçanta e kësaj gare, ashtu sipas traditës, fituesi mori në vend të kupës një dash.

"Mundësi i Teutës fiton Kupën dhe dashin. U zhvillua këtë fundjavë në Ostren, Kupa e Mundjes tradicionale të Gollobordës. Mundësi i Teutës, Arjan Danaj mori pjesë në këtë event dhe fitoi dashin, pasi mundi Gramoz Kurtin. Kjo është hera e dytë që Danaj fiton këtë kupë simbolike pas triumfit në vitin 2022”, thuhet në postimin e Teutës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Emocionet e 'Euro 2024' jetojini me ne! Nga sonte, ora 20:00, çdo ditë 'Minuta 0' në Report Tv! Në Shqiptarja.com informacione e analiza! Githçka nga Gjermania

Emocionet e 'Euro 2024' jetojini me ne! Nga sonte, ora 20:00, çdo ditë 'Minuta 0' në Report Tv! Në Shqiptarja.com informacione e analiza! Githçka nga Gjermania