Një ditë më parë kreu i Kadastrës Sarandë dha dorëheqjen, Burime: Drejtuesja e re Kozeta Statha

Kozeta Statha

Kozeta Statha, drejtoresha prej 3 vitesh e Portit të Sarandës, pritet të jetë drejtuesja e ri e Kadastrës së Sarandës.

Edhe pse vendimi nuk është zyrtarizuar, burime të Report Tv bëjnë me dije se Kozeta Statha, e cila vitin e kaluar ishte vlerësuar edhe nga kryeministri Edi Rama si drejtuesja më e suksesshme në rang qarku për Vlorën. Burimet thonë se ajo do jetë njeriu të cilit do t`i besohet drejtimi i Kadastrës së Sarandës.

Një ditë më parë Ardian Kola dha dorëheqjen nga kreu i Kadastrës së Sarandës pas drejtimit të saj për 14 muaj.

Kush është Kozeta Statha

Kozeta Statha në vitet 2002-2006, Gjimnazi i Përgjithshëm, i profilizuar “Hasan Tahsini”, profili shkencor, Sarande.

Në 2010 mbrojti Diplomën BACHELOR, në Universitetin Politeknik të Tiranës, Fakulteti i Inxhinierisë së Ndërtimit, Dega Ndërtim

 Në 2010-2012, MASTER SHKENCOR (MSC), Universiteti Politeknik i Tiranes, Fakulteti i Inxhinierisë se Ndërtimit, Dega Ndërtim,

Profili: Transport

Titulli: Master i Shkencave në Ndërtim

Mars 2017-Korrik 2017, Kurs kualifikimi pasuniversitar në AUDITIM ENERGJIE,

Universiteti Politeknik i Tiranës, Fakulteti i Inxhinierisë Mekanike, Dega Energjitike. Auditimi i energjisë/efiçenca e energjisë.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Delvina: 22/07/2020 14:13

  Suksese zonja Kozeta. Qente le te lehin karvani shkon perpara. Suksese ne punen tuaj te ndershme dhe fisnike.Transformoje hipoteken ne rruge te drejte me profesionalizmin tend.

  Përgjigju
 • Ermal Dhoska: 22/07/2020 12:12

  Kete cupen do ta morim pertizane.hahahah

  Përgjigju
 • Andrea Grigorioti: 22/07/2020 11:52

  Sa per eksperiencen ne pune besoj se cdo banor ne Sarande e di se cpune e mire eshte kryer ne Portin e Sarandes keto tri vite qe zonja ka qene drejtuese e Portit

  Përgjigju
 • Andrea Grigorioti: 22/07/2020 10:54

  Me ne fund nje kandidate serioze dhe e shkolluar per hipoteken e Sarandes sone te bukur qe e masakruan cakejte. Te Urojme Suksese moj bije Sarande.

  Përgjigju
 • shaban: 22/07/2020 10:22

  a ka ndonje eksperience pune pervesh asaj teorike dhe kuptohet te partise

  Përgjigju
  • Andrea Grigorioti: 22/07/2020 11:33

   Zoti Shaban, CV e zonjes ne fjale: Kozeta Statha në vitet 2002-2006, Gjimnazi i Përgjithshëm, i profilizuar “Hasan Tahsini”, profili shkencor, Sarande. Në 2010 mbrojti Diplomën BACHELOR, në Universitetin Politeknik të Tiranës, Fakulteti i Inxhinierisë së Ndërtimit, Dega Ndërtim Në 2010-2012, MASTER SHKENCOR (MSC), Universiteti Politeknik i Tiranes, Fakulteti i Inxhinierisë se Ndërtimit, Dega Ndërtim, Profili: Transport Titulli: Master i Shkencave në Ndërtim Mars 2017-Korrik 2017, Kurs kualifikimi pasuniversitar në AUDITIM ENERGJIE, Universiteti Politeknik i Tiranës, Fakulteti i Inxhinierisë Mekanike, Dega Energjitike. Auditimi i energjisë/efiçenca e energjisë.

 • Nona: 22/07/2020 07:55

  bravo, me gjithe keto trajnime qe paska goca do arrij te gjej se ku vidhet energjia elektrike neper dosjet e pronave te bregdetit te Sarandes!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Reshje dëbore dhe erëra të forta, bllokohen me inserte rrugët e fshatrave në Elbasan, pa energji elektrike disa të tjera