Një ditë para 1-vjetorit të vdekjes së Kacifas, antiterrori 'blindon' Gjirokastrën

GJIROKASTËR- Një ditë përpara 1-vjetorit të vdekjes së Kostandin Kacifas, antiterrori ka "blinduar" qytetin e Gjirokastrës.

Gazetari i Report Tv, Piro Nase raporton se ato do të jenë të përqendruar në tre pika kryesore, në Kakavijë, Sopik dhe tek Tre urat në Përmet me qëllim ndalimin e hyrjes në Shqipëri të personave të shpallur "non grata" si dhe identifikimi i personave që kanë qenë problematik në varrimin e Kacifas. Burime jo zyrtare bëjnë me dije se shoqatat patriotike greke, duke përdorur "fuqinë e rrjeteve sociale" kanë bërë thirrje për grumbullimin e sa më shumë të rinjve, nga ku mësohet se të paktën rreth 10 autobusë me mbështetës të tyre, por edhe të Kacifas priten të mbërrijnë në Shqipëri.

Madje, disa ditë më parë, nga personat e shpallur 'non grata' nga shteti Shqiptar Harallamb Karathanos me origjinë nga Dropulli, i njohur si ekstremist dhe antishqiptar ka bërë thirrje në rrjetet sociale që të mblidhen sa më shumë grekë për ceremoninë e përvjetorit të parë të vrasjes së ekstremistit Kostandinos Kacifas. "Do të jemi të pranishëm për të nderuar Heroin tonë!" shkruan ndër të tjera Karathanos teksa shpërndan edhe emrat e 7 shoqatave minoritare.

RENEA ekzekutoi me armë gjatë shkëmbimit të zjarrit ekstremistin grek Konstantinos Kacifa. Ai hapi zjarr ndaj efektivëve të policisë në breshëri për më shumë se 30 minuta.  35-vjeçari ishte pjesë e batalionit të Forcave Speciale të Forcës Tokësore, ndërsa pas lokalizimit nga policia në Bularat nuk iu bind urdhrit për të hedhur armën, për t’u dorëzuar duke refuzuar, madje duke qëlluar me armë në drejtim të bluve, në këtë moment RENEA e ka ekzekutuar duke e qëlluar në kokë dhe në gjoks. 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tosk: 25/10/2019 18:05

  Pa edukat gjithe komente. Keshtu tregojm si komb sa kriminelat jemi ne shqiptaret

  Përgjigju
 • Well done: 25/10/2019 16:18

  Rrespekt per Forcat Renea

  Përgjigju
 • Agjenti: 25/10/2019 15:29

  "Heroi" i bythq***. Kruajeni prape po deshet. Jua shtojme arkivolet.

  Përgjigju
 • Grku: 25/10/2019 13:04

  "I perjetshem qofte kujtimi dhe vepra e B*Q-ve", ngushellime familjes e mos ju ndafte fati i Kafqirit...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Policia e Kosovës konfiskon arsenal armësh në veri! Dyshime se janë të pjesëtarëve të sulmit në Banjskës (FOTO)

Policia e Kosovës konfiskon arsenal armësh në veri! Dyshime se janë të pjesëtarëve të sulmit në Banjskës (FOTO)