Një ditë pas zgjedhjes si president, Begaj për Report Tv pas takimit me Moisiun: I nderuar që jam pranë këtij burri patriot! Dhurata simbolike që i dha ish-kreu i shtetit

Një ditë pas zgjedhjes si president, Begaj për Report Tv pas takimit me Moisiun: I nderuar që jam pranë këtij burri patriot! Dhurata simbolike që i dha ish-kreu i shtetit

Alfred Moisiu dhe Bajram Begaj

TIRANË- Bajram Begaj, një ditë pas besimit që i dha parlamenti i Shqipërisë për të qenë në krye të shtetit shqiptar, ka zhvilluar takimin e parë jozyrtar me ish-presidentin Alfred Moisiu.

Takimi është kërkuar nga vetë Begaj për një bisedë miqësore tyre, të cilët kanë diskutuar rreth zgjedhjes së tij si president i vendit.

Mësohet se ish presidenti Alfred Moisiu ka folur me Bajram Begaj mbi përvojën e tij 5 vjeçare në krye të shtetit shqiptar. Ndërsa Alfred Moisiu i ka dhuruar presidentit të ardhshëm edhe librin e tij ‘Midis Nanos dhe Berishës’. Takimi mes tyre ka zgjatur 1 orë e 30 min.  

Pas bisedës mes tyre, presidenti i zgjedhur Bajram Begaj ka bërë publike një foto me ish kreun e shtetit dhe ka dhënë një prononcim për Report Tv në lidhje me takimin e zhvilluar. I përulur dhe i nderuar, thotë Begaj për Report Tv, që është pranë një burri të urtë e patriot si Moisiu, i cili tashmë i përket historisë së vendit si president i të gjithëve.

Begaj dhe Moisiu kanë njohje të vjetër pasi vijnë nga e njëjta fushë, të dy ushtarkë. Në ditët në vijim Begaj pritet të takohet me ish-presidentët Bamir Topi dhe Rexhep Mejdani.

Begaj u zgjodh një ditë më parë presidenti i 8-të i republikës së Shqipërisë post-komuniste. Begaj u zgjodh në raundin e katërt të votimit, ku mori 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:14
Pas takimit me Moisiun, presidenti i zgjedhur Bajram Begaj reagon për Report Tv: I nderuar që jam pranë këtij burri të urtë e patriot

1654434715_167a5c806ac546fb9806e2ad9162b44e.jpg

Pas bisedës së zhvilluar me Alfred Moisiun, presidenti i zgjedhur Bajram Begaj ka publikur një foto me ish-kreun e shtetit dhe ka dhënë një deklaratë për Report Tv në lidhje me takimin mes tyre. I përulur dhe i nderuar, thotë Begaj për Report Tv, që është pranë një burri të urtë e patriot si Moisiu, i cili tashmë i përket historisë së vendit si president i të gjithë shqiptarëve.

'I përulur dhe i nderuar pranë këtij burri të urtë dhe patriot, i cili tanimë i përket historisë së vendit tonë si një president i të gjithë shqiptarëve. Me të gjithë shqiptarët dhe për të gjithë shqiptarët. Faleminderit me mirënjohje për bekimin tuaj zoti President, Alfred Moisiu!'- tha Begaj për Report Tv.

SI.E./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet