Një jetë tek Juventusi, ndërron jetë legjenda Giampiero Boniperti

Giampiero Boniperti dhe Alessandro Del Piero

Giampiero Boniperti, presidenti i nderit i Juventusit, i cili fillimisht ka luajtur me ekipin e Juventusit dhe më pas si menaxher, ka ndërruar jetë gjatë natës në Torino, pas një ataku kardiak, lajmëroi familja e tij. Boniperti, i cili së fundmi ishte tërhequr nga jeta publike, do të mbushte 93 vjeç në 4 korrik.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge